IV Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym – PWSZ 2018

27 kwietnia 2018 odbyły się IV Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym – PWSZ 2018”. Blisko stu uczestników, nie tylko z Podkarpacia, ale i z innych części naszego kraju przyjechało do Sanoka aby powalczyć o miano najlepszej ekipy w czwartych już zawodach ratowniczych, organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku.

Drużyna Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zajęła w tym roku trzecie miejsce, w kategorii "Zespoły Ratownictwa Medycznego".

Uczestnicy musieli w 7 zainscenizowanych zadaniach jak najszybciej i jak najtrafniej doprowadzić do pozytywnego ich rozwiązania – w wielu przypadkach do uratowania poszkodowanego. Jak co roku, sceny zostały zlokalizowane w różnych częściach Sanoka, mi.n. w Muzeum Historycznym w Sanoku, Muzeum Budownictwa Ludowego oraz na terenach rekreacyjnych nad Sanem. W rolę pozorantów wcielili się studenci PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku.

Niektóre z zadań sprawiły zespołom sporo kłopotów, a utrudnieniem były również warunki atmosferyczne – padający deszcz i zimno. Jednak dla większości uczestników takie sytuacje to codzienność.

Jak podkreśliła Rektor PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku doc. dr Elżbieta Cipora, celem zawodów było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności wykonywania medycznych czynności ratunkowych w sytuacjach zagrożenia życia poprzez zdrową rywalizację i współzawodnictwo, a także to, że z pewnością mistrzostwa po raz kolejny można uznać za udane ponieważ zarówno liczba zespołów biorących w nich udział jak i poziom wykonania zadań był wysoki. O ich sukcesie świadczy także ich ponadregionalny wymiar.

Zdjęcia: