Lista zdarzeń

 • Wypadek w Galerii Rzeszów

  28.10.2018

  W dniu dzisiejszym o godzinie 11:19 w Rzeszowie w jednym ze sklepów Galerii Rzeszów doszło do zawalenia się podwieszanego sufitu.

  Wstępne informacje mówiły o jednej osobie poszkodowanej.
  Po dotarciu Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce i dokonaniu segregacji okazało się, iż poszkodowanych zostało siedem osób, bez zagrożenia życia.

  W momencie wypadku w sklepie znajdowało się ok 50 osób. Administrator budynku zdecydował o jego ewakuacji.

  Na miejscu został utworzony punkt medyczny. Spośród siedmiu osób poszkodowanych sześć zostało przewiezionych do szpitali w Rzeszowie.

  Pomocy udzielały:
  R1701, R1702, R1704, R1708

  fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

 • Wypadek policyjnego radiowozu z ciągnikiem rolniczym w Albigowej

  14.05.2018
  Dziś o godzinie 20:45 dyżurny Komendy Policji z Łańcuta poinfoirmował dyspozytora medycznego o wypadku policyjnego radiowozu z ciągniekiem rolniczym na drodze Albigowa-Markowa.
   
  Radiowóz jechał na pilną interwencję.
   
  Na miejscu okazało się, że poszkodowane są trzy osoby, w tym 15-letnie dziecko. 
   
  Wszystkie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala w Łańcucie i Rzeszowie.
   
  Na miejscu pomocy udzielały:
  R11 01 (Łańcut), R17 02, R17 04 (Rzeszów
   
   
   
  fot. Rzeszów News
 • Potrącona rowerzystka w Rzeszowie

  12.05.2018
  Do zdarzenia doszło o godzinie 20.30 na ulicy Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Dyspozytor medyczny został poinformowany o wypadku, w którym potrącona została rowerzystka, a samochód dachował.
  Po przyjeździe na miejsce zastano dwie osoby poszkodowane, 15-letnią rowerzystkę i 65-letnią kierująca samochodem osobowym.
   
  Z relacji świadków wynikało, że dziewczyna jechała rowerem po chodniku, w pewnej chwili zjechała na jezdnię, kierująca samochodem chcąc uniknąć potrącenia, gwałtownie skręciła, po uderzeniu w rowerzystkę zachaczyła o krawężnik i dachowała.
   
  Poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitla.
   
  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1703, R1704
  fot. Rzeszów News
 • Wypadek na przejeździe kolejowym na ul. Borowej w Rzeszowie

  04.05.2018
  Dziś o godzinie 15:53 do rzeszowskiej dyspozytorni medycznej wpłynęło zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Wstępne informacje mówiły o zderzeniu samochodu osobowego z szynobusem.
   
  Na miejsce zadysponowano trzy zespoły ratownictwa medycznego.
   
  Po przyjeździe zespołów na miejsce zastano samochód osobowy marki nissan leżący na boku. Samochodem podróżowały trzy osoby. Kierowca i jedna z pasażerek po zderzeniu opuściły pojazd o własnych siłach, druga pasażerka musiała być uwalniana z pomocą służb ratunkowych.
   
  Obydwie pasażerki podróżujące nissanem zostały przewiezione do szpitala. W szynobusie relacji Rzeszów-Tarnobrzeg podróżowało ok 30 osób, nikt z pasażerów nie został ranny.
  Najprawdopodobniej kierowca nissana nie zachował należytej ostrożności. Jadący w kierunku Głogowa Małopolskiego szynobus uderzył w bok nissana - mówi Bartosz Wilk z Podkarpackiej Policji.
   
  Przejazd na ul. Borowej jest przejazdem kat. C, czyli przejazdem strzeżonym za pomocą samoczynnej sygnalizacji ostrzegawczej świetlnej i dźwiękowej.
   
  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1703, R1708, R1102
   

  fot. Rzeszów News

 • Wypadek w Trzebownisku

  01.05.2018

  Dziś po godzinie 1 doszło do wypadku w Trzebownisku.

  Jak się później okazało, kierowca przy dużej prędkości na łuku wypadł z drogi i zatrzymał się na prywatnej posesji.

  Po przebadaniu alkomatem kierowca wydmuchał 2,5 promila alkoholu. Kierowcy nic się nie stało, pozostał do dyspozycji Policji, pasażerka z urazem kończyny została przewieziona do szpitala.

  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1702, R1703

   

 • Tragiczny wypadek w Boguchwale

  17.02.2018

  Dziś po godzinie 6 rano Dyspozytornia Medyczna w Rzeszowie powiadomiona została o wypadku na drodze nr 19 w miejscowości Boguchwała.

  Po dojeździe zespołów na miejsce okazało się, że kierujący fiatem seicento zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z ciężarowym iveco. Po zderzeniu w odrzucone seicento uderzył renault master.

  47-letniego kierowcy seicento, mimo resuscytacji, nie udało się uratować. Pozostałym uczestnikom, białoruskiemu kierowcy iveco oraz kierowcy renault mastera, nic się nie stało, pozostali na miejscu wypadku.

  Droga krajowa nr 19 była przez zablokowana przez kilka godzin.

  Na miejscu pomocy udzielały: R1701 i R1702.

 • Tragiczny wypadek w Trzcianie

  14.12.2017

  Dziś po godzinie 7 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Trzciana koło Rzeszowa.

  Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 50-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, kierując renault, jechał w kierunku Rzeszowa. Z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym w kierunku Krakowa 35-letnim kierowcą skody.

  Niestety, pomimo resuscytacji, kierowca renault zmarł na miejscu. Do szpitala w Rzeszowie przewieziono kierowcą skody.

  Na miejscu pomocy udzielały: R1705 i R1708

   

 • Wypadek w centrum Rzeszowa

  28.10.2017

  Dziś przed godziną 21 doszło do wypadku na skrzyżowaniu w pobliżu Galerii Rzeszów.

  W wypadku udział brały dwa samochody osobowe, citroen berlingo, kierowany przez 82-letnią kobietę oraz alfa romeo, kierowana przez 23-letniego mężczyznę. Jak podaje Policja, kierująca citroenem, jadąc ulicą Cieplińskiego w kierunku ulicy Krakowskiej, doprowadziła do zderzenia z alfą romeo, jadącą od ul. Marszałkowskiej.

  W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby, kierujący alfą romeo, kierująca citroenem oraz podróżujący z nią 74-letni pasażer, który z rozbitego samochodu uwolniony został za pomocą specjalistycznego sprzętu.

  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1701, R1706, R1708

 • Wypadek autobusu MPK i samochodu osobowego w Rzeszowie

  27.10.2017

  Dziś o godzinie 23 doszło do wypadku autobusu MPK i samochodu osobowego na ulicy Dąbrowskiego w Rzeszowie.

  Kierowca fiata seicento, jadąc ulicą Dąbrowskiego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem komunikacji miejskiej.

  Kierowca fiata w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. W wyniku wypadku poszkodowana została pasażerka autobusu, została przewieziona na izbę przyjęć celem diagnostyki. Kierowca autobusu pozostał na miejscu zdarzenia.

  Pomocy udzielały:
  R1705, R1704, R1701

   

 • Kolizja dwóch samochodów ciężarowych w Lutoryżu

  19.10.2017

  Dziś o godzinie 8.45 do SDM w Rzeszowie wpłynęła informacja o wypadku dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Lutoryż.

  Po dojechaniu zespołu ratownictwa medycznego na miejsce okazało się, że 38-letni obywatel Ukrainy, kierujący ciężarowym DAFem, jadąc w kierunku Rzeszowa, najechał na tył ciężarowego mercedesa, kierowanego przez 50-letniego obywatela Litwy. Kierowca DAFa doznał niegroźnego urazu kończyny dolnej. Pozostał na miejscu zdarzenia.

  Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane przez Policję jako kolizja.

  Na miejscu pomocy udzielał R1701.

   

Strony